Blog polskiego kibica Arsenalu
Blog > Komentarze do wpisu
Wieczór na Emiratach

W poprzednim poście luźno zahaczyłem o temat wyjątkowości kibiców Arsenalu. Świadomie pominąłem wtedy najświeższy tego dowód, odtwarzany od trzech dni przez tysiące użytkowników YouTube'a. Chciałem mu bowiem poświęcić osobną notkę. "A Night At The Emirates" to rewelacyjny film krótkometrażowy zrealizowany przez Rohana Blaira-Magnata* podczas ostatniego zwycięstwa z Liverpoolem. Wuala:

Pokazuję go z trzech powodów. Po pierwsze, to kawał świetnej roboty, który ogląda się z ogromną przyjemnością. Po drugie, to dziełko naprawdę wyróżnia się na tle krzywo zmontowanych rąbanek z muzycznym umcyumcy w podkładzie, jakich setki można znaleźć na YT. Obejrzyj sobie tamte gnioty i porównaj z "Wieczorem na Emiratach". A potem sam zdecyduj, czy fajniej być kibicem Arsenalu, czy jakiegokolwiek innego klubu.

Jest też trzeci argument, dużo bardziej osobisty niż poprzednie. Ja akurat miałem to szczęście i byłem na tym samym meczu z Liverpoolem. Przeszedłem bardzo podobną drogę, co kamera. Kupowałem hotdoga na Benwell Road, byłem w tłumie kłębiącym się przed The Armoury, stałem w kolejce do kołowrotów, eksplodowałem radością i uniosłem w geście triumfu ręce - jak Diaby, szedłem w kierunku stacji Highbury&Islington krzycząc "Red Army!"... Każda mecz w Islington jest dla mnie tak intensywnym przeżyciem, że dziś - gdy oglądam film Blaira-Magnata - czuję się, jakbym przeglądał swoje stare zdjęcia z dzieciństwa. Po każdej wizycie zachowuję oczywiście program, a także ściągam wallpaper z oficjalnej strony. Teraz dzięki filmowcowi będę miał jeszcze fajniejszą pamiątkę. Dziękuję Panu, Panie Blair-Magnat.

PS. Dla miłośników "Małej Brytanii" - na 00:41 możecie zobaczyć, gdzie dorabia Matt Lucas, kiedy akurat nie kręci serialu.

 


*Swoją drogą, fantastycznie gość się nazywa, aż się chce pociągnąć temat: Moria Tusk-Burżuj, Mordor Pawlak-Patrycjusz, Gondor Suchocka-Wielmoża, Lorien Oleksy-Oligarcha...

poniedziałek, 15 lutego 2010, miko_gooner

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
zainstaluj wtyczkę flash
Oficjalny partner
Arsenal Poland Supporters Club
Trzymaj rękę na pulsie bloga!
Follow Miko_Gooner on Twitter Rss